Telewizory Full HD 3D

Nowoczesna telewizja trójwymiarowa w Twoim domu.

3d cena

Telewizory 3D mocno zaatakują rynek latem, chociaż już teraz można znaleźć sporo interesujących testów i opinii na ich temat. Na początek weźmy trzy modele: 46-calowe Samsungi UN46C7000 i UN46C8000 oraz 50-calową plazmę Panasonic TC-P50VT20. Do każdego z nich producenci oferują odpowiadający designem odtwarzacz Blu-Ray oraz oczywiście okulary 3D z tzw. aktywną migawką.

Wrażenia z oglądania obrazów 3D w pełnej rozdzielczości 1080p są naprawdę wspaniałe. Czym więc różnią się te sprzęty?

 • Kąt widzenia. Obrazy 3D na telewizorach LED Samsunga wyglądają doskonale, kiedy patrzymy dokładnie na wprost ekranu. Gdy oglądamy je pod kątem, zaczynają się lekko rozmywać. Pod tym względem lepsza jest plazma Panasonika, która (jak zresztą większość plazm) daje doskonały obraz bez względu na kąt patrzenia.
 • Szybkie sceny. Tym, co w technologii obrazu 3D wymaga zdecydowanego poprawienia, są szybko przemieszczające się przedmioty. Zwykle nieostre i rozmyte. Z problemem tym lepiej radzi sobie plazma, chociaż wyposażony w funkcję „smart dimming” Samsung serii 8000 też wypada nieźle.
 • Okulary. Oglądanie filmów 3D przez dwie godziny może być męczące, jeśli okulary są niewygodne. Tu lepiej wypada Samsung, którego okulary są lżejsze, niż te oferowane przez Panasonika.
 • Ceny. Telewizory LED 3D Samsunga kosztują 8.300-9.000 zł. Plazma Panasonika jest nieco tańsza (ok.8.000 zł). Odtwarzacze Blu-Ray 3D dedykowane do tych sprzętów są w podobnej cenie – po ok.1300 zł. Za przyjemność oglądania trójwymiarowych filmów trzeba więc zapłacić dziś ok.10 tysięcy złotych.

Dobra wiadomość jest taka, że sprzęt 3D będzie dość szybko taniał. Jeśli więc nie masz pilnej potrzeby zaimponowania komuś najnowszą technologią HDTV w domu, poczekaj z zakupem.

źródło: www.boston.com

Telewizory 3D On Sierpień - 6 - 2010

3 Responses so far.

 1. michał pisze:

  nie ma ino kiedy ten artykuł był pisany, ale troche nieaktualny jest, warto byłoby dodać info, że sa też TV z 3d pasywnym i są znacznie tańsze

 2. Telewizory 3D pisze:

  Artykuł pochodzi z z początku sierpnia ubiegłego roku, dziękujemy za komentarz, który może się przydać czytelnikom :)

 3. michał pisze:

  nie ma za co :) szukałem info o 3D na waszej stronce i znalazłem właśnie ten artykuł, pewnie inni też go czytają mimo że jest dosyć stary, stad komment

Leave a Reply


Ranking Telewizorów 3D 2011