Telewizory Full HD 3D

Nowoczesna telewizja trójwymiarowa w Twoim domu.

Jak to zwykle bywa z nowinkami technicznymi, co dopiero ma trafić do polski, jest już dostępne w USA. Podobnie jest z telewizją dostarczaną w technologii 3D.

U naszych zachodnich sąsiadów nie brakuje oczywiście sceptycznych głosów na ten temat. David Pogue z The New York Times, pokusił się o opisanie zamieszania jakie wprowadziła technologia 3D na targach CES:

„(…)

Jeżeli kiedykolwiek widziałeś film 3D – „Avatar”, „Up” , „Ekspres polarny” itp. Wiesz już jak to działa, zakładasz okulary z tworzywa sztucznego, a otrzymujesz wrażenie głębi na obrazie filmu. Co jakiś czas reżyser, próbuje wyciągnąć „z ekranu” rózne akrobacje, niemal że na twarz widza lub tak jak to było w Avatar 3D, otrzymujesz subtelniejszy efekt nadający głębie i realizm przedstawianej sceny.

Na CES, przedstawione były ogromne ekrany, piękne obrazy w HD, czyste dźwięki, a próbki wideo były żywe i mocne. Zrobili 3D TV – to wydaje się fantastyczne! Praktycznie nie mogłem się doczekać kupić takie cudo, gdy wyjdzie tego lata.

Ale gdy musiałem czekać, aż każdy ze zwiedzających będzie musiał osobno założyć te okulary, zacząłem mieć wątpliwości…

Po pierwsze te okulary. Hmmm. Czy naprawdę za każdym razem gdy chcemy usiąść przed telewizorem, musimy zakładać te okulary?

Otrzymasz jedną lub dwie pary okularów do każdego zestawu. Dodatkowe okulary będą kosztować 75$ lub więcej. W takim razie gdy będę chciał zaprosić 12 znajomych na imprezę inauguracyjną Super Bowl, co wtedy? Będę musiał wyłożyć 750$ aby każdy z nich mógł oglądać telewizje?  Może spytam każdego z nich aby przyniósł swoje? Niestety! Odpada…  Dlaczego? … Producenci TV nie zgodzili się na standard, w takim razie okulary jednej firmy mogą nie działać z telewizorem innej…

Okulary dołączone do nowoczesnych zestawów są dalekie od tych starych tekturowych, dwukolorowych okularów. W dzisiejszych czasach powstała tzw. technologia aktywnej migawki, w której to soczewki zmieniają bardzo szybko kolor, na ciemny lub jasny. Zsynchronizowane są z obrazem TV, który informuje okulary które oko przyciemnić, a które rozjaśnić. W efekcie otrzymujemy głębię obrazu.

Niestety okulary te są zasilane przez bateryjkę. Usiądą państwo do oglądania wielkiego finału rozgrywek sportowych, a tu nagle z kuchni usłyszymy: „ Kochanie, tak mi przykro – zapomniałam naładować okulary TV ostatniej nocy!”

(…)”

Tłumaczenie pobieżne: TelewizoryFull3D.pl

Na podstawie artykułu David’a zostało opracowane:

„10 powodów, dla których telewizja 3D to niewypał”.

  1. Nikt nie chce nosić tych głupich okularów
  2. Te głupie okulary kosztują 75 USD za parę
  3. Te głupie okulary pasują tylko do telewizora jednego producenta, nie ma jednego standardu
  4. Aby obejrzeć program w większym gronie trzeba mieć tyle par tych głupich okularów, że ich koszt jest większy niż cena 50-calowego telewizora 2D, który pozwoli ci oglądać program w HD.
  5. Te głupie okulary są na baterię. To kolejny gadżet w twoim domu o bateriach którego musisz pamiętać
  6. Przez te głupie okulary będzie cię bolała głowa
  7. W telewizji nie ma nic do oglądania w 3D
  8. Kiepski program w 3D nadal będzie kiepski
  9. Dopiero co kupiłeś za kupę kasy nowy telewizor HD
  10. Telewizji 3D nie obejrzysz w HD. Twoja kablówka nie byłaby zdolna do tego.

MD, nytimes.com

Aby pewno diabeł taki straszny jak go malują?

Nie do końca… już teraz wiadomo że obraz 3D będzie dostępny w połączeniu  z technologią Full HD.

Mimo to, telewizory w tej jak i innej technologii będą z upływem czasu diametralnie traciły na cenie.

Nasi skośno-oczy przyjaciele ze wschodu informują o beta testach telewizora z technologią 3D, bez konieczności zakładania okularów!

Aczkolwiek na ten temat, jak i inne równie ciekawe rozpiszemy się w kolejnych artykułach, które ukażą się na tej stronie już za kilka dni!

telewizoryfull3d.pl On Maj - 27 - 2010

Leave a Reply


Ranking Telewizorów 3D 2011